25.02.2018
19:00
Klub ŻAK

PARA NR 1 | Katarzyna Gorczyca i Oskar Malinowski

PREMIERA

choreografia i wykonanie: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski

współpraca artystyczna: Goran Bogdanovski

muzyka: Kamil Tuszyński

reżyseria świateł: Maciej Kosteczka

kostiumy, scenografia: Marta Wieczorek, Maciej Czuchryta

40 min.

realizacja w ramach 10. Gdańskiego Festiwalu Tańca rezydencja/premiera

premiera: 25.02.2018, Klub Żak

Bilety

20 zł / 15 zł - Karta Do Kultury* / 10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy / 5 zł – Karta Dużej Rodziny* / 3 zł – Karta Tancerza*
 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 kartę)

Perfekcja. Konkurencja. Nagrody. Potrzeba oceny. Potrzeba tortury ciała i myśli. Potrzeba zwycięstwa. Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym artystą we wszechświecie. Najlepszy tancerz. Najlepsza choreografia. Najlepszy koncept. Najlepsze kostiumy. Najlepszy ja. Gorczyca/ Malinowski wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.

 

Katarzyna Gorczyca to absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i współzałożycielka grupy LineAct.  Współpracuje z reżyserem Brianem Michaelsem, zaś od 2016 roku działa w Teatrze ZAMIAST w Łodzi. Mieszka w Łodzi. Lubi Łódź.

 

Oskar Malinowski - aktor, tancerz, performer, absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Aktualnie współpracuje między innymi z Teatrem Ochoty w Warszawie i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

 

WSPÓŁPRACA ARTYSTYCZNA: Goran Bogdanovski jest wielokrotnie nagradzanym tancerzem, choreografem i pedagogiem, pracującym z tancerzami na całym świecie od 1989 roku. Przez 25 lat rozwinął swoje metody nauczania w oparciu o solidne badania i praktykę w szerokim spektrum dyscyplin. Wśród nich znajduje się zarówno taniec współczesny jak i sztuki walki, tai chi, Qi Gong, kundalini, kontakt improwizacja i improwizacja teatralna. Doświadczenie artystyczne zdobywał pracując nad własnymi spektaklami jak i we współpracy z ponad 70 choreografami i reżyserami. Po 12 latach pracy jako baletmistrz Opery Narodowej w Ljubljanie założył Fico Ballet. Znany jest z holistycznego podejścia oraz humoru w życiu i na scenie.