AKTUALNOŚCI

26.05.2020

Jury Solo Dance Contest 2020

Arno Bohler, fot. materiały prasowe

Solo Dance Contest 2020 to międzynarodowy konkurs na spektakl solowy z dziedziny tańca współczesnego. Odbędzie się on w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca, w dniu 3 września 2020 roku. W Klubie Żak będzie można oglądać projekcje solowych spektakli profesjonalnych tancerzy i studentów uczelni artystycznych. Spośród nich wyłonieni zostaną zwycięzcy. Pula nagród wynosi 6000 euro. Jak co roku, swojego faworyta wybierze także publiczność, zaś nagroda dla zycięzcy Nagrody Publiczności wyniesie 1000 Euro.

Do jury konkursu Solo Dance Contest 2020 Klub Żak zaprosił osobistości artystyczne oraz ekspertów w dziedzinie tańca współczesnego. W jury zasiadać będą: Arno Boehlerfilozof i artysta, twórca interdyscyplinarnych strategii łączących filozofię i sztukę; Susanna Beltrami – choreografka i pedagog, właścicielka prestiżowej akademii tańca DanceHaus w Mediolanie; James Wilton – choreograf, zaangażowany we współpracę z wiodącymi teatrami i zespołami tańca w Europie.

 

Termin zgłaszania aplikacji upływa 31.03.2020 roku. Więcej informacji na stronie: www.gdanskifestiwal.tanca.pl

Biogramy Jurorów

Arno Boehler wykłada filozofię na Uniwersytecie Wiedeńskim i na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu. Jest kierownikiem programu rezydencji filozofii artystycznej i twórcą interdyscyplinarnych strategii łączących filozofię i sztukę. Był stypendystą na uniwersytetach w Bangalore, Heidelbergu, Nowym Jorku i Princeton, wykłada jako profesor wizytujący na kilku uniwersytetach w Europie, jest jednym z autorów publikacji o estetyce, etyce i polityce ruchu, stworzonej we współpracy z jednym z najważniejszych festiwali tańca współczesnego ImPulsTanz.

 

Susanna Beltrami jedna z najważniejszych włoskich choreografek i pedagogów. Po ukończeniu szkoły baletowej, studiowała między innymi w fundacji Merca Cunninghama w Nowym Jorku. Współpracowała z Carolyn Carlson, Jormą Uotinen i innymi. Od 2006 roku prowadzi prestiżowa akademię tańca DanceHaus w Mediolanie. Jej udział jest wynikiem współpracy z międzynarodową siecią EurAsia Dance Project.

 

James Wilton zaczął swoją karierę jako choreograf w 2010 i szybko zdobył uznanie w kraju i za granicą, zdobywając nagrody na festiwalu Masdanza, w konkursach choreograficznych w Hannoverze, Brnie oraz na Międzynarodowym Konkursie Tańca Sadlers Wells. Tworzył choreografie dla Konzert Theater Bern, Opery Graz, Teatru miejskiego w Münster, teatru Stadt Theater Giessen, zespołu Ballet Hagen oraz Szkockiego Teatru Tańca. Wraz z własnym zespołem pokazuje spektakle na całym świecie.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI