AKTUALNOŚCI

16.11.2016

PROGRAM Solo Dance Contest

Po raz dziesiąty odbędzie się międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest. W tym roku zgłosiło się 75 tancerzy z różnych krajów.

Solo Dance Contest 2018

Wśród aplikujących znaleźli się laureaci zarówno polskich, jak i zagranicznych prestiżowych konkursów tańca współczesnego. Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 25 tancerzy, których będzie oceniać międzynarodowe Jury w składzie: tancerka, założycielka i artystyczny dyrektor międzynarodowych warsztatów VIBRA Magdalena Reiter; Marie Kinsky – kuratorka, pedagog, ukończyła paryską Sorbonę, obecnie pracuje w Czechach; Guy Cools– krytyk, producent i dramaturg tańca; kompozytor i choreograf sławnego Art of Spectra — Peter Svenzon; oraz profesor choreografii, który w młodości założył pierwszą brazylijską grupę tańca współczesnego Rodolopho Leoni.

W Konkursie przewidziano 3 nagrody przyznawane przez Jury: I nagroda – 3.000 Euro, II nagroda – 2.000 Euro i III nagroda – 1.000 Euro oraz Nagrodę Publiczności.

 

10.06.2019 G. 18:00

  1. Chetan Chauhan  / Bridge
  2. Patryk Gorzkiewicz  / Ściana-biała-papier-las
  3. Urszula Bernat-Jałocha   / Showreel
  4. Eduardo Vellejo Pinto  / Indulgence
  5. Wiktoria Reszka  / Silverline

11.06.2019 G. 18:00

  1. Xuan Le   / Boucle
  2. Ivan Strelkin  / Dance bitch dance
  3. Agnieszka Sterczyńska  / g-force
  4. Yaroslav Kainar  / Annihilation
  5. Katarzyna Myrda   / Krystyna in flamenco mood

12.06.2019 G. 18:00

  1. Daniel Morales  / Invisible
  2. Siri Elmqvist  / Siri
  3. Agata Jędrzejczak  / The Patient Man and Emotional Orchestra
  4. Gento Yoshimoto  / Sharing  / premiera
  5. Katarzyna Leszek   / prism
  6. Marta Kosieradzka  / Electronic Mermaid / premiera

13.06.2019 G. 18:00

  1. Dora Furulyás / Clearing the Att
  2. Francesco Bax / Luce de l'occhi - Light of the eyes
  3. Nina Plantefeve-Castryck / All in one
  4. Marie Klemm / One more drama
  5. Agnieszka Jachym  / Naj
  6. Yotam Peled / Boys don't cry
  7. Anna Harms / Solo for two ears
  8. Aleksei Torgunakov / Singularis

14.06.2019

G. 18:00   Pokazy finałowe

G.  22:00  ogłoszenie werdyktu

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI