AKTUALNOŚCI

16.06.2019

Solo Dance Contest wyniki

Wśród aplikujących znaleźli się laureaci zarówno polskich, jak i zagranicznych prestiżowych konkursów tańca współczesnego. Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 25 tancerzy, których oceniało międzynarodowe Jury.

Yotam Peled, Marie Klemm, Daniel Morales fot. Jan Rusek

Po obejrzeniu 6 finałowych spektakli Solo Dance Contest 2019, Jury w składzie: Marie Kinsky, Magdalena Reiter, Guy Cools, Rodlpho Leoni i Peter Svenzon,ogłosiło werdykt:  

 

1. miejsce Daniel Morales za solo Invisible - 3000 Euro. Spektakl, który konsekwentnie rozwija choreograficzny język, w relacji do ciała i jego pamięci, łącząc ruch, muzykę i obecność sceniczną.

2. miejsce Marie Klemm za solo One more drama - 2000 Euro Za łączenie obecności scenicznej i umiejętności technicznych , zabawę ruchem, które tworzą sytuacje, niekiedy obrazowe, zabawne, absurdalne lub abstrakcyjne, poprzez które artystka wciąga publiczność w swój świat.

3. miejsce Yotam Peled za solo Boys don’t cry - 1000 Euro Za specyficzny język ruchowy, który wyraziście przetwarza temat spektaklu w manifestacje cielesną i za perfekcyjne wykonanie.

 

oraz wyróżnienie dla Wiktorii Reszki – najbardziej obiecującej tancerki.

 

Nagrodę publiczności zdobył  Yotam Peled.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI