AKTUALNOŚCI

07.05.2018

Warsztaty Masterclass 10. GFT

Masterclass z Julią Koch, GFT 2017 fot. Paweł Wyszomirski

Zapraszamy na masterclass w ramach 10. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Warsztaty poprowadzą: twórca Obstruction Technique – Palle Granhøj, oraz Csaba Varga, który zachwycił nas swoją techniką w spektaklu Hinoki na GFT 2016. Oba warsztaty skierowane są do profesjonalnych tancerzy i mają na celu wspomóc ich codzienną pracę z ciałem. Wieczorami zapraszamy na spektakle w ramach GFT.

Ażeby zadbać o odpowiedni poziom zajęć uczestnicy będą zaproszeni na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Zgłoszenie z wpisaną nazwą warsztatu oraz krótkim bio, lub linkiem do strony tancerza prosimy przesyłać na adres gft2@klubzak.com.pl do 20 maja. Zgłoszenia będą potwierdzane na bieżąco, o wykupienie karnetów prosimy do końca maja.

Terminy:

13-15.06.2018

G. 11.00 – 13.00 Obstruction Technique / Palle  Granhøj / masterclass na zaproszenia

16-17. 06. 2018

G. 11.00 – 13.00 Fleshboost / Csaba Varga / physical dance masterclass na zaproszenia

 

OBSTRUCTION TECHNIQUE / PALLE GRANHØJ

Moja metoda jest punktem wyjścia każdej produkcji. Pozwolę sobie podać kilka przykładów pracy z ta techniką: w określonej frazie ruchów tancerz jest zatrzymywany przez inną osobę, trzymając czyjąś rękę musi jednocześnie wykonać jak najwięcej z oryginalnej frazy. W ten sposób powstaje nowa fraza, która znowu może zostać zmieniona.

W ten sposób tancerz znajduje podstawę oryginalnego ruchu i ostatecznie osiąga skompresowaną ekspresję, która jest dokładnie tym miejscem i rdzeniem, w którym wyłania się wewnętrzna energia tańca. Ta technika wspiera uwagę tancerza, tancerz rozwija wyższy stopień obecności i autentyczności.

PALLE GRANHØJ Jest założycielem Granhoj Dans. Od 1986 roku współpracował, jako tancerz z wieloma cenionymi choreografami, zdobywał nagrody i stypendia twórcze. W 2004 roku stworzył galę otwarcia duńskiego festiwalu Aarhus na 120 artystów, tworzył także dla Nomadi productions i Królewskiego Baletu Danii.

 

FLESHBOOST / CSABA VARGA

Dla tancerzy ważne jest, aby być w doskonałej kondycji fizycznej, aby móc wykonać wszystko, co ich wyobraźnia podpowie. Celem mojego treningu jest dostarczenie fizycznej bazy i informacji technicznych, aby móc wykonywać te ruchy z precyzją i bez kontuzji.

Rozpoczniemy od rozgrzewki: improwizacją, w której stopniowo zwiększymy rozmiar, szybkość i trudność ruchów, używając podłogi, powietrza, przestrzeni, napięcia ciała. Kontynuujemy przez wymagające fizycznie ćwiczenia, które wzmocnią i przygotują nasze ciało do następnej części technicznej (podłoga i powietrze). Wreszcie nauczymy się skomplikowanej frazy i poświęcimy czas na pracę nad detalami, powiązaniami organicznymi i dynamiką. W końcu zanim zaczniemy tańczyć.

CSABA VARGA Rozpoczął jako zawodnik sportowy, wygrał kilka młodzieżowych mistrzostw kraju i świata. Zaczął tańczyć hiphop i taniec współczesny w Szkole Tańca Współczesnego w Budapeszcie i Salzburg Experimental Academy of Dance. Od 2008 roku współpracował z wieloma choreografami, obecnie z Compagnie Linga, Guy Naderem i Marią Campos, László Fülöp i Antonem Lachky.

 

CENY:

100 zł – warsztat z Palle Granhøj

80 zł – warsztat z Csaba Varga

50 zł – warsztat dla dzieci 8 – 12 lat

50% zniżki na KARTĘ TANCERZA (wyłącznie za okazaniem ważnej KARTY - 1 karnet na 1 KARTĘ)

 

Sprzedaż karnetów prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 Zakupione karnety nie podlegają zwrotom. Liczba karnetów jest limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

Biuro Festiwalowe i zapisy: gft2@klubzak.com.pl