15.04.2023
19:00
Klub Żak

FASON NEWTONA / GRUPA PROJEKTOWA STT

  • "Fason Newtona", fot. Chlorkovsky

FASON NEWTONA

Grupa Projektowa STT / chor., koncept: Barbara Jasińska, Joanna Nadrowska / wyk. i współpraca chor.: Anna Andrzejewska, Laura Bromboszcz, Polina Korgopolova, Justyna Matacz, Klaudia Rąba, Amelia Rozmanowska / reż. świateł: Rico / video art: Katarzyna Teresa Turowska / Premiera: 29.05.2021, Sopot / 50 min.

Fason Newtona - Inspiracją do powstania spektaklu "Fason Newtona" jest twórczość Helmuta Newtona, słynnego fotografa mody XX w. „Choreografkom bardzo sprawnie udało się wyeksponować każdą z performerek – nie tylko ich umiejętności ruchowe, ale także mimikę, osobowość. Nie brakuje energicznych choreografii grupowych, opartych na ruchu synchronicznym, modernowo–współczesnym, które imponują precyzją wykonania. Jednocześnie jest też przestrzeń na to, aby podkreślić charakter każdej pojedynczej tancerki. Dzięki temu spektakl, poza udaną dramaturgią zyskuje prawdziwość, którą ciężko wyreżyserować.” Pisała po premierze Beata Miernik w Dzienniku Teatralnym.

Grupa projektowa STT to fascynatki tańca współczesnego oraz jazzowego pragnące pogłębiać swoje umiejętności pracując nad projektem. Efektem spotkań są spektakle prezentowane premierowo na deskach Teatru Na Plaży. Kuratorem artystycznym projektu jest Joanna Czajkowska, założycielka i choreografka Sopockiego Teatru Tańca. Zajęcia prowadzą tancerki STT – Joanna Nadrowska i Basia Jasińska, które tworzą także koncept i reżyserię spektaklu.

BILETY

35 zł – bez zniżek / 30 zł - Karta Do Kultury* / 25 zł – bilet ulgowy* / 15 zł – Karta Tancerza*

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty (*1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, posiadaczom Karty Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty, a także obywatelom Ukrainy – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty lub dokumentu (paszportu / innego) potwierdzającego wjazd do Polski po 24.02.2022.

 
Bilety bez zniżek na przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl.
 
Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane.
 
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na spektakle należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane przedstawienie.
Kasa czynna w g.15.00 - 21.00, w soboty i niedziele od g.16.00 lub 30 minut przed pierwszym seansem. Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl