Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak Miejska Instytucja Kultury. Festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska oraz Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Festiwal nawiązuje do tradycji Bałtyckiego Uniwersytetu Tańca, Dance Explosions, Gdańskiej Korporacji Tańca aby promować twórczość artystów trójmiejskich. Twórcy zrzeszeni wokół festiwalu zdołali stworzyć silny ośrodek tańca, który jest rozpoznawalny w Polsce i poza jej granicami. Pod względem formy organizacji, wysokiej aktywności oraz dużej ilości grup i artystów indywidualnych, Trójmiejska Korporacja Tańca stanowi wyjątek w polskim krajobrazie teatralno-tanecznym. 

Od samego początku festiwal wspierany jest przez liczne grono Przyjaciół oraz Mecenasów, którzy od początku angażowali się w jego realizację ze względów wizerunkowych, doceniając tym samym jakość i coraz wyższy poziom, jaki ze sobą niesie każda kolejna edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca. Przez ostatnie lata wspierali nas: Saur Neptun, GIWK, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, Portal Trójmiasto.

Przyjaciele

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Gdański Festiwal Tańca realizowany jest ze środków Miasta Gdańska

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Partnerzy

Partner Gdańskiego Festiwalu Tańca

Partner Gdańskiego Festiwalu Tańca

https://www.giwk.pl/

Patroni Medialni

Patron medialny Gdańskiego Festiwalu Tańca

Patron medialny Gdańskiego Festiwalu Tańca