16.06.2019
19:00
Klub ŻAK

FASHION

Informacje

koncept, reżyseria, scenografia i kostiumy: Sławek Bendrat, Dominik Krawiecki / choreografia: Sławek Bendrat / dramaturgia: Dominik Krawiecki / wykonanie: Mark Christoph Klee, Dominik Krawiecki, Charlotte Mclean, Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach, Marek Wieczorek / muzyka: Valentin Markus Oppermann / video: Patrycja Planik / koprodukcja: Dampfzentrale Bern / premiera: 18.01.2019/20.01.2019 / Switzerland / 110 min. /

Bilety

spektakl dla widzów pełnoletnich

30 zł / 25 zł - Karta Do Kultury* / 15 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy

Bilety zniżkowe: 8 zł – Karta Dużej Rodziny* / 5 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 kartę)

“Clothes Make the Man” - moda, podobnie jak religia i sztuka towarzyszy ludzkości od zawsze i spełnia w życiu jednostki, jak i zbiorowości rozmaite cele. Od celu praktycznego, przez cel obyczajowy (etyczny), cel ozdobny, cel seksualny, aż do celu reprezentacyjnego. Spektakl teatru tańca Pink Mama Theatre „Fashion” jest próbą analizy wszystkich tych aspektów mody jako kultury i zestawienia jej z nagością jako czystą naturą. Nagością, która od zawsze traktowana jest jako grzeszna i uznawana przez wielu za temat tabu, a jej odwieczne „zakrywanie” stało się obsesją i jest darzone szczególnym kultem. Dychotomia kultury i natury jest dla twórców „Fashion” również pretekstem do rozmowy o machinie, jaką stał się przemysł modowy.

 

Pink Mama Theatre - jest niezależnym, autorskim teatrem Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego. Ich wspólne poszukiwania queer w teatrze rozpoczęły się pracą nad spektaklem Gier, zrealizowanym w Luzerner Theater w roku 2007. Intencją twórców jest produkowanie widowisk z pogranicza teatru dramatycznego i teatru tańca, i tym samym łączenie teatralnych środków wyrazu. Naczelną ideą jest traktowanie wszystkich form teatralnych jednakowo i podjęcie próby dialogu między nimi. Zespół tworzą tancerze z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Francji, i Włoch. Poszukiwanie własnych korzeni przez artystów oraz starcie się różnych kultur rozwija ich język, styl i ekspresję.