22.04.2018
19:00
Klub ŻAK

PREMIERA | Flying Bodies Across the Fields | Veronika Akopova, Eleonor Le Guen, Nina Josse

PREMIERA

  • Veronika Akopova / fot. Renata Dąbrowska

Choreografia i wykonanie: Veronika Akopova, Nora Le Guen, Nina Josse / współpraca artystyczna: Gwyn Emberton / muzyka: Andrei Karasyov / kostiumy: Jeanne Lébène / multimedia: Florian Goralsky / pilot drona: Bartosz Winiecki / premiera 22.04.2018 /40 min. / realizacja w ramach 10. Gdańskiego Festiwalu Tańca

realizacja w ramach 10. Gdańskiego Festiwalu Tańca rezydencja/premiera

premiera: 22.04.2018, Klub Żak

Bilety

20 zł / 15 zł - Karta Do Kultury* / 10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy / 5 zł – Karta Dużej Rodziny* / 3 zł – Karta Tancerza*
 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 kartę)

Spektakl inspirowany jest językiem pszczół, ruch nawiąże do dynamiki płatków kwiatów i relacji z owadami. W muzykę wkomponowane zostaną dźwięki ze środka ula, a na scenę wleci prawdziwy dron pszczoły. Spektakl porusza kwestie ekologiczne i prowokuje namysł o miejscu człowieka w świecie, gdzie za pierwotny proces kreacji, zapylanie i przetrwanie gatunków, odpowiedzialne będą maszyny.

Veronika Akopova 

Tancerka i choreografka. Swoją karierę rozpoczęła solo «Entrelacs» pokazywanym m.in. w Polsce na Solo Dance Contest. Jej pierwszy krótkometrażowy film «Catharsis» jest pokazywany i nagradzany na festiwalach tańca całego świata. Veronika jest tekże założycielką bok o bok company.

Eleonor Le Guen

Tancerka, choreografka, instruktor i terapeuta tańca. Tańczyła w zespołach tańca gwoka oraz tańca współczesnego. 

Nina Josse

Aktorka, piosenkarka, tancerka specjalizująca się w tańcu fizycznym. Występuje w  Bourgeois Gentilhomme w Salt Theater w Sèvre oraz w Vendôme Pavilion w Aix en Provence. Jest członkinią Compagnie des Lueurs, występuje w spektaklu La Pintade dans Chantecler w reżyserii Alexandra Fergul, How I loved Chernobyl w reżyserii Marii Minulina Moreira i choreografii Veroniki Akopovej.