23.02.2019
19:00
Klub Żak

INNERMEN / NO CHÃO

  • Leila Ka fot. Maciej Moskwa

BILETY / obejmuje dwa spektakle jednego dnia /

30 zł / 25 zł - Karta Do Kultury* / 15 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy / 10 zł – Karta Dużej Rodziny* / 8 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00; w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasę otwieramy 30 minut przed seansem).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie.
Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane.
W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.

Gdański Festiwal Tańca – 23-24 luty 2019

W lutowy weekend 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca pokażemy cztery wyjątkowe spektakle artystów których poznaliśmy dzięki międzynarodowemu konkursowi Solo Dance Contest, który nie tylko ukazuje kierunki w europejskim tańcu i promuje młodych artystów, ale przede wszystkim łączy i wzmaga twórczy ferment. Zatańczą dla nas: ubiegłoroczna zwyciężczyni – Leila Ka, która podbiła serca gdańskiej publiczności niezwykle precyzyjnym i ujmującym PODE SER; Dominik Więcek, kilkukrotny finalista, także nagrody publiczności, Federica Bottini, której rozwój sceniczny mogliśmy obserwować na przestrzeni kilku lat, w duecie z Laurą Guy, oraz tegoroczna rezydentka – Sarah Bleasdale, która rozśmieszyła widownię do łez na SDC 2016.

Spektakle oscylują wokół tematyki stereotypu męskości, zachowań dozwolonych. Pytają o to, ile prawdy o nas samych pokazujemy, a na ile sami ją znamy. Każde przedstawienie operuje inna techniką i środkami: od przebieranek i śmiechu w INNERMAN – premierowym spektaklu rezydencyjnym, przez błyskotliwą ironię i wzruszenia BROMANCE, aż po zaskakujące, przykuwające uwagę warstwą choreograficzną UP STAY UP i NO CHAO.

 

23.02.2019

 

G. 19.00

INNERMEN / choreografia i koncept: Sarah Bleasdale / wykonanie: Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben, Angela Fegers / współpraca artystyczna: Eva Duda / w ramach projektu rezydencja/premiera Gdańskiego Festiwalu Tańca 2019 / 50 minut / PREMIERA

„Sara Bleasdale z Belgii swoim solo SMIRK (odwołanie do angielskiego słowa, oznaczającego uśmiech wyższości?) stawia na analityczny, minimalistyczny, niezwykle zdyscyplinowany ruch. Rozpoczyna w ciszy, długo stojąc lekko pochylona do przodu, intensywnie wpatrując sie w widzów. (…)  Ruch jest tu wpracowany, sztuczny i oszczędny, pełen powtórzeń prostych układów, zazwyczaj z pojawiającymi się wariacjami.” pisał Mirosław Baran po pokazie konkursowym w 2016 roku. W trakcie rezydencji w Klubie Żak, Sarah wraz z Nadine Freisleben oraz Angelą Fegers będą pracowały nad nowym spektaklem pod okiem Evy Dudy- cenionej węgierskiej choreografki i wykładowczyni Budapesztańskiej Akademii Tańca Współczesnego. 

 

G. 21.00

NO CHÃO / choreografia: Leïla Ka / wykonanie: Leila Ka, Alexandre Fandard / koprodukcja: L’étoile Du Nord (Paris) / Festival La Becquée (Brest) Iadu / La Villette (Paris) / Journées Danse Dense (Paris) / Le 783 (Nantes) / Micadanses (Paris) / Le Théâtre Scène Nationale (St-Nazaire) / 30 minut / pokaz przedpremierowy

Leila Ka to zwyciężczyni konkursu Solo Dance Contest 2018. Tak pisał po jej występie Mirosław Baran: „Najciekawszym poniedziałkowym spektaklem okazała się ostatnia z prezentacji – dynamiczne, konsekwentne, wyśmienicie wykonane „Pode ser” (…) Poprzez zderzenie tańca współczesnego i hip-hopu Ka opowiada o konieczności dostosowywania się do norm i oczekiwań, zderzeniu własnej indywidualności i wymogów funkcjonowania społeczności. Francuzka imponuje dynamiką, charyzmą, precyzją ruchu.” Leila na co dzień tańczy w prestiżowym zespole Maguy Marin, a w lutym pokaże autorski duet z Alexandre Fandard.