02.12.2018
19:00
Klub ŻAK

KONSTELACJE

  • Konstelacje / fot. Maciej Moskwa
  • Komstelacje / fot. Maciej Moskwa

Bilety

BILETY
20 zł / 15 zł - Karta Do Kultury* / 10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy / 5 zł – Karta Dużej Rodziny* / 3 zł – Karta Tancerza*

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.
Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane.
W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

KONSTELACJE
 

Choreografia i wykonanie: Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna / Konsultacja choreograficzna: Diego Sinniger de Salas / Muzyka: Rafał Hęćko / Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska / premiera 25.11.2018 / 40 min.

«Sam spektakl to połączenie sporej ilości rozmaitych pomysłów formalnych, technik ruchu, rozwiązań scenicznych. Obok tańca mamy sceny odsyłające nas bezpośrednio do performace’u czy fragmenty, w których tancerki korzystają ze słowa mówionego. Zresztą sam ruch jest tu też niezwykle zróżnicowany, momentami łagodny i powolny, kiedy indziej rwany i wyrazisty; dynamiczne układy synchroniczne rozbijają się w symultaniczne choreografie solowe. (...)Wyśmienita jest w „Konstelacjach” elektroniczna muzyka przygotowana przez Rafała Hęćkę: pełna przestrzeni i oddechu, wyrazista i dynamiczna, choć nie wychodząca na pierwszy plan, subtelnie współgrająca z ruchem tancerek. Pojawiają się w niej odwołania do muzyki dyskotekowej, fragmenty powolniejsze, sample z dźwiękami fortepianu i smyczków (fragment „He Is The Voice I Hear” The Black Madonna). « Mirek Baran

Dana Chmielewska
Tancerka, choreografka, performerka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kierunku Taniec w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz Kursu Choreografii Eksperymentalnej przy Centrum w Ruchu w Warszawie. Stypendystka Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury oraz Alternatywnej Akademii Tańca Starego Browaru w Poznaniu. Jedna druga performerskiego super-duo Poly&Ester. Uczestniczka projektów artystycznych w kraju i za granicą. Działa na pograniczu choreografii, performansu i sztuk wizualnych, zajmuje się również ilustracją.

Aleksandra Konieczna
Tancerka i instruktorka tańca współczesnego, jazzu, modern jazzu, tańców latynoamerykańskich oraz szeroko pojętej pracy z ciałem. W latach 2009 - 2013 współpracowała z francuskimi choreografami i uczestniczyła w licznych projektach tanecznych. Jest aktywna na trójmiejskiej scenie tanecznej, organizuje i współorganizuje warsztaty z choreografii oraz kontaktu i improwizacji nie tylko dla tancerzy, ale także dla aktorów, seniorów, mam z dziećmi.

Agata Gregorkiewicz
Tancerka i nauczyciel tańca, absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku Tańca I Sztuk Choreograficznych. Adeptka podyplomowego szkolenia Tańca o Charakterze Terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. Uczestniczka kursu choreografii eksperymentalnej w warszawskim Centrum w Ruchu. Autorka inicjatywy Rusz Duszę, w ramach której prowadzi zajęcia taneczne. Pracuje z rożnymi grupami wiekowymi: z dziećmi, młodzieżą̨, osobami dorosłymi i seniorami, z osobami z niepełnosprawnościami.