07.06.2019
19:00
Klub ŻAK

Motus Animi Continuus

czyli Skarpetki Opus 50

  • Agnieszka Noster
  • Małgorzata Matuszewska
  • Iwona Olszowska
  • Krzysztof Raczkowski
  • Jacek Krawczyk

Informacje

Realizacja w ramach 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca
Projekt rezydencja/premiera 45+

 

koncept: Ewa Wycichowska  / wyk.: Małgorzata Matuszewska, Agnieszka Noster, Iwona Olszowska, Jacek Krawczyk, Krzysztof Raczkowski / muz. Aldona Nawrocka / video: Daniel Stryjecki / rezydencja/premiera 45+  / 45 min.

Bilety

spektakl dla widzów pełnoletnich

20 zł / 15 zł - Karta Do Kultury* / 10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy

Bilety zniżkowe: 8 zł – Karta Dużej Rodziny* / 5 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 kartę)

Małgorzata Matuszewska jeśli chodzi o taniec jest człowiekiem renesansu; zajmuje się pantomimą, butoh i tańcem jazzowym. Serce oddała technikom tańca hiszpańskiego i jako jedyna tancerka flamenco w Polsce zajęła się propagowaniem form dawnych i classico espanol. Jest założycielką Teatru Tańca NTF, gdzie realizuje autorskie projekty i wciąż doskonali swoje umiejętności, między innymi u Evy Yerbabueny, Leszka Bzdyla i prof. Ewy Wycichowskiej. W Klubie Żak pracowała w ramach projektu rezydencja/premiera nad projektem Infantka. 

 

Agnieszka Noster to niezwykle doświadczona tancerka. Ze Śląskim Teatrem Tańca była od samego początku, brała udział w pierwszej premierze w 1992 roku i pozostała w zespole przez cztery lata. Następnie pracowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu, była solistką szczecińskiej Opery na Zamku, współpracowała z Gdańskim Teatrem Tańca i wieloma polskimi artystami. Swoją wiedzę przekazywała na licznych warsztatach i zajęciach kierunku Choreografii Akademii Muzycznej w Łodzi. Jest także aktywnym fotografem po poznańskim Uniwersytecie Artystycznym.

 

Iwona Olszowska to żywiołowa i energiczna artystka, która wiedzę zdobywała w centrach tańca i na uczelniach USA i Kanady. W 1987 roku założyła Eksperymentalne Studio Tańca. Ta eksperymentalna strona ruchu cały czas jest podstawą jej działań: realizuje projekty improwizacji strukturalnej, lecture performance i site specific. Swoimi doświadczeniami dzieli się w ramach niezwykle licznych warsztatów i zajęć, między innymi w Polskim Teatrze Tańca, krakowskiej PWST, Hurtowni Ruchu czy Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Była wielokrotnie nagradzana za osobowość sceniczną i konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej.

 

Jacek Krawczyk to jeden z najbardziej pracowitych i skromnych artystów polskiego tańca. Od 1998 roku, po prawie dziesięciu latach pracy w legendarnym już Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro, współtworzy Sopocki Teatr Tańca. Realizuje spektakle inspirowane malarstwem, poezją i muzyką, charakteryzujące się dbałością o kostiumy i estetykę dzieła. Jego język ruchowy zaczerpnięty z tai - chi i sztuk walki jest niezwykle precyzyjny i elegancki. Za swoją twórczość, w marcu tego roku został uhonorowany medalem Gloria Artis.

 

Krzysztof Raczkowski rozpoczął karierę taneczną w 1980 roku w Teatrze Muzycznym w Szczecinie, po trzech latach dołączył do zespołu Polskiego Teatru Tańca i wkrótce został solistą. Następnie przeniósł się do Berlina, gdzie pracował z Johannem Kresnikiem w Teatrze Choreograficznym. Od 2004 roku jest niezależnym tancerzem i choreografem tworzącym dla oper, teatrów dramatycznych, teatrów tańca oraz telewizji, między innymi w Teatrze Wielkim i poznańskim Teatrze Polskim.