24.03.2019
19:00
Klub ŻAK

Poniżej poziomu morza

  • fot. Paweł Wyszomirski
  • fot. Paweł Wyszomirski
  • fot. Paweł Wyszomirski
  • fot. Paweł Wyszomirski

Informacje

Realizacja w ramach 10. Gdańskiego Festiwalu Tańca
Projekt rezydencja/premiera

Choreografia i wykonanie: Bartosz Kondracki, Saruna Hayaka-Kondracka, Agnieszka Wojciechowska

35 min.

 

Bilety

20 zł / 15 zł - Karta Do Kultury* / 10 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy / 8 zł – Karta Dużej Rodziny* / 5 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 kartę)

Depresja "...jest jak ciemna mgła pełzająca w zakamarkach pokoju, zawsze obecna, zawsze gotowa napłynąć i podnieść się, by Cię pochłonąć. To najczarniejsza ciemność, to pustka, to brak znaczenia i całkowita wewnętrzna rozpacz. Inni mogą myśleć, że szczęściarz z ciebie, ale Ty wiesz, że to zwykłe oszustwo…"

Mirosław Baran po premierze: To zdecydowanie bardzo udane przedstawienie opowiada w paru niezwykle estetycznych wizualnie i brawurowo zatańczonych obrazach o problemie depresji. W główną bohaterkę wciela się wyśmienita, precyzyjna, wyrazista i dynamiczna Sayaka Haruna-Kondracka - potwierdzająca tym występem nienaganną technikę i wyjątkową charyzmę, z których była znana w produkcjach Bałtyckiego Teatru Tańca, działającego jeszcze niedawno przy Operze. (…)„Poniżej poziomu morza” nie opowiada żadnej spójnej fabuły, to raczej ciąg impresji taneczno-wizualnych, przedstawiających atak choroby, utrudnione kontakty z innymi ludźmi czy odwołanie się do religii. Całość charakteryzuje jednak bardzo spójna dramaturgia i świetnie rozłożone akcenty.

 

Bartosz Kondracki – od 2009 roku tancerz baletu Opery Bałtyckiej. Pierwsze kroki taneczne stawiał w zespole tańca nowoczesnego „Caro Dance" w Siedlcach,  ukończył Wyższą Szkołę Umiejętności w Kielcach na kierunku Taniec oraz tańczył w Kieleckim Teatrze Tańca. Zdobył liczne tytuły i nagrody krajowych i międzynarodowych konkursach. Występował w Izadory Weiss, Wojciecha Misiuro, Emila Wesołowskiego, Eugenio Scigliano, Jiříego Kyliána, Patricka Delcroix, Giorgio Madia i Francois Mauduit. W 2010 wraz z Agnieszką Artych zrealizował autorski spektakl Ad Infinitum.

Sayaka Haruna-Kondracka  przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Była laureatką krajowych konkursów baletowych. Zaczęła studia w Codarts gdzie w ciągu sezonu współpracowała z Introdans, Dance Works Rotterdam oraz innymi zespołami tanecznymi. Przed przyjazdem do Polski spędziła rok w Cinevox junior company w Szwajcarii. Od 2012 roku tańczy w Balecie Opery Bałtyckiej.

Agnieszka Wojciechowska absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i studentka Rotterdam Dans Academie CODARTS. Od 2008 roku tancerka baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie tańczyła, często jako solistka, w choreografiach Izadory Weiss, Jans Henning Paar, Wojciecha Misiuro, Emila Wesołowskiego,  Eugenio Scigliano, Jiříego Kyliána, Patricka Delacroix, Giorgio Madia i Francis Mauduit. Od 2010 roku prowadzi warsztaty tańca współczesnego oraz lekcje tańca klasycznego dla dzieci i dorosłych.