09.06.2019
19:00
Klub ŻAK

POST ANIMA

  • przyjazd zespołu został współfinansowany przez Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela w Warszawie

Informacje

choreografia: Etienne Béchard / wykonanie: Etienne Béchard, Johanna Clapson, Sidonie Fossé, Victor Launay, Arthur Louarti / światła, video art: Denis Waldvogel / kostiumy: Emma Paris / dzięki wsparciu Przedstawicielstwa Generalnego Walonia-Bruksela w Warszawie / premiera: 2014 / Walonia-Bruksela, Belgia / 60 min.

Bilety

30 zł / 25 zł - Karta Do Kultury* / 15 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy

Bilety zniżkowe: 8 zł – Karta Dużej Rodziny* / 5 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 kartę)

„Post Anima to filozoficzno-estetyczne doświadczenie, mocne wizualnie i imponujące cielesnością, pozostające jednocześnie głęboko ludzkim. Taniec jest bardzo wyrafinowany, choreografia wymaga nie tylko sprawności fizycznej Berneńskich tancerzy, ale również precyzji w najdrobniejszych szczegółach.” Anja K. Arend, Tanznetz.de

 

Opinion Public tworzy piątka tancerzy wywodzących się z Baletu Béjarta. Tematy, które podejmują w swoich choreografiach dotyczą społeczeństwa i roli człowieka w różnych aspektach jego życia i sytuacjach społecznych. Pragną stale rozwijać się zarówno na poziomie artystycznym jak i ludzkim; dlatego inspirują się wydarzeniami i okolicznościami i nigdy nie chcą obstawać przy jednym punkcie widzenia.

 

Etienne Béchard - w 2006 roku dołączył do Béjarta Ballet Lausanne, gdzie współtworzył główne role. W 2009 pracował z Joostem Vrouenraets nad Ex Orbis, jednocześnie podejmując pracę nad własnym duetem. W 2010 założył Opinion Public. W 2016 był zaproszony przez Opéra national du Rhin, gdzie tworzył choreografie dla zespołu trzydziestu tancerzy.