30.09.2018
19:00
Klub Żak

A CO GDYBY... / Laudańska, Porazińska, Piotrowicz, Kosteczka

Gdański Festiwal Tańca

  • A co gdyby... fot. Paweł Wyszomirski
  • A co gdyby... fot. Paweł Wyszomirski

wykonanie, kostiumy, scenografia: Magdalena Laudańska, Kalina Porazińska, Sebastian Piotrowicz, Maciej Kosteczka

muzyka: Mariusz Noskowiak

opieka artystyczna: Anna Piotrowska

premiera w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2017

60min. 

BILETY
20 zł / 15 zł - Karta Do Kultury i studenci* / 10 zł – uczniowie*, seniorzy / 5 zł – Karta Dużej Rodziny* / 3 zł – Karta Tancerza*


Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00; w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasę otwieramy 30 minut przed seansem).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety i karnety gotówką lub kartą. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: www. tickets.klubzak.com.pl.
 

*wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

A CO GDYBY

"„A co gdyby...” jest formą ciągle niezwykle rzadką w polskim teatrze tańca – spektaklem dla dzieci. Oraz, jak deklarują sami jego twórcy, dla dorosłych, którzy przecież byli kiedyś dziećmi. Jego fabuła wykorzystuje archetypiczne postacie z literatury dla najmłodszych; pojawia się w spektaklu księżniczka, książę, lis (to luźne, ale czytelne odwołanie do „Małego Księcia”), podstępna czarownica czy wreszcie zły wilk, który ostatecznie okazuje się wcale nie taki zły. Dominantą scenograficzną spektaklu są kolorowe, podłużne balony, z których stworzona została lampa wisząca nad sceną i które piętrzą się pod tylną ścianą efektownie podświetlane jarzeniówkami. Balony są pomysłowo ogrywane przez tancerzy: animowane stają się wężami, odpowiednio przewiązane przeobrażają się w lisa, połączone tworzą efektowną, ogromną koronę czarownicy.
Przedstawienie wręcz kipi od pomysłów inscenizacyjnych, choreograficznych i fabularnych, niezwykle zróżnicowanych i zaskakujących. Dwie główne historie spektaklu – o księciu i księżniczce oraz złym wilku – rozpadają się w fabularne wariancje „na temat”, uruchamiane tytułowym hasłem „a co gdyby...”. Miniaturowe opowieści, pełne humoru, opowiadane są za pomocą ruchu, środkami typowymi dla teatru dramatycznego lub łączą oba te elementy." pisał Mirosław Baran po premierze spektaklu.

Magdalena Laudańska –absolwentka CODARTS Rotterdam. Pracowała z takimi choreografami jak: Jiri Kylian, Michel Schumacher, Guy Weizmann, Roni Haver, Jan Martens i wielu innych.  Była tancerka Bałtyckiego Teatru Tańca.Obecniewspółpracuje z Sopockim Tearem Tańca.

Kalina Porazińska – tancerka współpracująca z Sopockim Teatrem Tańca.  Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca. od 2014 roku zrealizowała 5 spektakli, a w marcu 2016 roku, obyła się premiera jej solowego spektaklu „Jak uprawiać, żeby wyszło” w reż. J.Czajkowskiej.

Sebastian Piotrowicz - absolwent AWF w Warszawie i CODARTS w Rotterdamie. Wielokrotny laureat Mistrzowstw Świata i Europy Federacji IDO .Występował na scenach Nanine Linning Dance Company, Caro Dance Company, You Can Dance, Mam Talent  i wielu innych.

Maciej Kosteczka – absolwent wydziału Teatru Tańca krakowskej PWST. Występował w spektaklach  reżyserowanych przez Błażeja Peszka, Jerzgo Stuhra, Eweliny Marciniak.