09.06.2018
11:00
Klub ŻAK

AKARI / Da.Te Danze

  • fot. materiały prasowe
  • fot. materiały prasowe
  • fot. materiały prasowe

choreografia: Omar Meza

wykonanie: Ines Garcia, David Barrera

tekst i reżyseria: Julia Ruiz Carazo

muzyka: Diego Neuman Galan

światła: J.C. Tamajon

kostiumy: Laura Leon

scenografia: Valentin Martinez

premiera: 21.01.2017

45min.

Bilety

10 zł / 5 zł – Karta Dużej Rodziny* / 3 zł – Karta Tancerza*
 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 kartę)

Tancerzom udaje się wyrazić przez ruch to wewnętrzne światło, które w każdym z nas świeci w specjalny, unikalny sposób.” Cope Alcoy 28.05.2017

DA.TE DANZA zespół założony w 1999 roku w Granadzie, pod dyrekcją artystyczną Omara Mezy. Swoją pracę dedykuje dzieciom; przez spektakle i projekty skierowane do najmłodszych i ich rodzin z trudnych regionów świata. INAEM (Państwowy Instytut Sztuk Performatywnych i Muzyki) i Ministerstwo Kultury sprawują pieczę nad kompanią, której spektakle były prezentowane w całej Hiszpanii i 17 innych krajach, oraz zdobyły 12 nagród. 

Omar Meza - choreograf doświadczony w wielu stylach i wykształcony w szkołach na całym świecie. W latach 90-tych przeniósł się do Hiszpanii zakładając Hojarasca. Jego działalność, jako choreografa znacznie wpłynęła na rozwój tańca współczesnego w Hiszpanii. Dzięki wkładowi lokalnego rządu Andaluzji, Państwowemu Instytutowi Sztuk Performatywnych i Muzyki oraz teatrowi Alhambra z Granady w 1999 roku powstała kompania Da.TeDanza, którego został dyrektorem i choreografem. Zespół specjalizuje się w spektaklach dla najmłodszej widowni.