Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak Miejska Instytucja Kultury. Festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Festiwal nawiązuje do tradycji Bałtyckiego Uniwersytetu Tańca, Dance Explosions, Gdańskiej Korporacji Tańca aby promować twórczość artystów trójmiejskich. Twórcy zrzeszeni wokół festiwalu zdołali stworzyć silny ośrodek tańca, który jest rozpoznawalny w Polsce i poza jej granicami. Pod względem formy organizacji, wysokiej aktywności oraz dużej ilości grup i artystów indywidualnych, Trójmiejska Korporacja Tańca stanowi wyjątek w polskim krajobrazie teatralno-tanecznym. 

Od samego początku festiwal wspierany jest przez liczne grono Przyjaciół oraz Mecenasów, którzy od początku angażowali się w jego realizację ze względów wizerunkowych, doceniając tym samym jakość i coraz wyższy poziom, jaki ze sobą niesie każda kolejna edycja Gdańskiego Festiwalu Tańca. Przez ostatnie lata wspierali nas: Saur Neptun, GIWK, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, Portal Trójmiasto.

Organizatorzy

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Gdański Festiwal Tańca realizowany jest ze środków Miasta Gdańska.

Klub Żak

Partnerzy

Partner Gdańskiego Festiwalu Tańca

Patroni Medialni

Patron medialny Gdańskiego Festiwalu Tańca

Wsparcie medialne Gdańskiego Festiwalu Tańca

Partner medialny Gdańskiego Festiwalu Tańca